Jolly Roger
Nazwa: Jolly Roger
Ekstrakt: 21,0%
Alkohol: 9,8%
Gatunek: Porter bałtycki
Aromat typowo porterowy, kawowy, palony, orzechowy. W smaku bardzo kwaśno i palono. Przepalona kawa parzona, orzechy włoskie, praliny, gorzka czekolada. Goryczka dość wyraźna, popiołowo-palona. Alkohol agresywny, trochę męczący. Wielki chaos panuje w tym piwie mimo bogactwa aromatów. Brak jakiejkolwiek harmonii, pewnie leżakowanie ułożyło by to piwo. Póki co wolałbym sięgnąć po poczciwego Żywca lub Okocimia.
Ocena: 5/10
Larische 11°
Dziś przyszła paczka z nowym telefonem. To wystarczający powód żeby napić się piwa 🙂 Okazało się, że nowy telefon nie obsługuje rozmiaru mojej karty SIM. To był dobry powód by wybrać się na rowerze do cieszyńskiego salonu Play by dociąć kartę. Postanowiłem wrócić przez Chotebor -> Karvina i wstąpić do Ovecki na Larischowe piwko.
Browar: Karvinský pivovar Larische
Nazwa: Larische 11°
Gatunek: jasny lager
Kolor: złoty, minimalnie zemglony
Piana: ładna, drobna, zbita, czapowata
Dość pełne, kwaskowato-chlebowe z delikatną nutą drożdżową typową dla tego browaru. Piwo świeże i orzeźwiające. Wysycenie trochę zbyt wysokie. Goryczka srednio-niska. Tego mi było trzeba 🙂
MOJA OCENA: 7/10
Wrzos: Porter Ustroński
Po trzech nic nieoferujących piwach z browaru Wrzos, czas na porter bałtycki, piwowarski skarb Polski. Wierzę, że umili mi mecz polskich siatkarzy przeciwko Estonii na Mistrzostwach Europy rozgrywanych w Polsce.
Browar: Browar restauracyjny Wrzos z Ustronia
Nazwa: Porter Ustroński
Gatunek: Porter bałtycki
Alkohol: 10%
Aromat bogaty, zwiastuje że będzie słodko. Kawa zbożowa, śliwka, przypalony chleb. W smaku rzeczywiście spora słodycz, fajnie skontrowana palonymi aromatami. Głównie wyczuwalna posłodzona kawa zbożowa, rodzynki, śliwki i pumpernikiel. Jest też delikatna, dziwna kwaśność jakby z początkowej infekcji, ale w zasadzie nie można tego uznać jeszcze za wadę. Alkohol bardzo dobrze ukryty, wyczuwalny jedynie podczas rozgrzewania przełyku. Ogólnie piwo bardzo złożone, bogate, trochę różni się od typowych porterów bałtyckich dzięki czemu ma swój charakter.
Moja ocena: 8/10
Wrzos: Pils Special, Pszeniczne Złote i Bursztynowe
Po wczorajszym meczu rozruchowo wybraliśmy się do Ustronia. Mini browar Wrzos był na mojej liście lokali do odwiedzenia już od dłuższego czasu. Posmakowałem 3 piw na miejscu. Żadne mnie niestety nie zachwyciło. Wziąłem dodatkowo w butelce na wynos porter bałtycki. Liczę, że na nim się niezawiodę.
Browar: Browar restauracyjny Wrzos z Ustronia
Nazwa: Pils Special
Wodniste, drożdzowe, lekko kwaskowate. Poza tym bez wyrazu i charakteru.
Moja ocena: 3/10
Nazwa: Złote Pszeniczne
W aromacie sporo drożdzowych aromatów, goździków i gumy balonowej. W smaku trochę słabiej, raczej wodniście i bez zachwytów.
Moja ocena: 5/10
Nazwa: Bursztynowe Pszeniczne
Zdecydowanie najlepsze spośród całej trójki. Wyczuwalne nuty palone, chlebowe i wędzone.
Moja ocena: 6/10
Komes Porter Bałtycki Płatki Dębowe
Nazwa: Komes Porter Bałtycki Płatki Dębowe
Ekstrakt: 21%
Alkohol: 9%
Gatunek: Porter bałtycki z płatkami dębowymi
Kolor: Czarny, nieprzejrzysty
Gładki, dobra równowaga pomiędzy palonością, kawą a mleczną czekoladą. Płatki dębowe dobrze wyczuwalne w postaci wanilii i drewna. Rewelacyjny porter, zdecydowanie najlepszy twór z Fortuny jaki było mi dane wypić.
OCENA: 9/10
Komes Porter Malinowy
Nazwa: Komes Porter Bałtycki
Ekstrakt: 21%
Alkohol: 8,5%
Gatunek: Porter bałtycki z sokiem malinowym, leżakowany z wanilią i czili.
Kolor: Czarny, nieprzejrzysty
Malinowy sok na pierwszym planie, dominuje nad fajną palonością. Pieczenie z czili pojawiło się po ostatnim łyku. Wysycenie średnie. Wanilii nie wyczuwam. Niezły, ale maliny męczą po kilku łykach. Pół litra chyba nie do wypicia na raz.
OCENA: 5/10
Radegast Rázná desítka
Nazwa: Rázná desítka
Ekstrakt: 10%
Alkohol: 4,1%
Gatunek: jasny lager
Radzio jak to radzio, dość wytrawny w bazie, lekko kwaskowaty z delikatną jak na czeskie pilsy i całkiem wyraźną jak na polskie ziołowo-drewnianą goryczką. Lubię czeskie desitky jako piwa sesyjne. Idealnie ugasiło pragnienie po treningu.
OCENA: 6/10
Podpiwek Warmiński
Dziś wypad rowerowy wyjątkowo bez piwa :O Po Woodstocku póki co nie mogę patrzeć na piwo więc sięgnąłem po Podpiwek Warmiński na półce w jastrzębskim kerfurze. Ubezpieczenie na najbliższy mecz w niedzielę załatwione, pękło rowerem 50km.
Browar: Kormoran
Nazwa: Podpiwek Warmiński
Gatunek: Podpiwek
Zapach: bardzo chlebowy z delikatną nutą tytoniu
Smak: Pełne, chlebowe ale niezbyt słodkie z fajną chmielową kontrą w postaci tytoniu i drewna.
Ogólne wrażenie: Całkiem spoko, orzeźwił i dał siłę na powrót. Aż nabrałem ochoty na warzenie kolejnej swojej warki 🙂
OCENA: 7/10